Úvod » Mistrovská utkání » Ročník 2019/20

Výsledky a hodnocení 2019/20

publikováno 14.08.2019 (aktualizováno 30.08.2021)

HODNOCENÍ ZAČÁTKU SEZÓNY:

Mladší přípravka už je za námi a nová výzva ve starší přípravce před námi.

Rád bych zhodnotil naše první zápasy ve starší přípravce, které jsme doposavaď odehráli.
Všechny zápasy se nám podařilo vyhrát a co je mnohem důležitější, ve všech zápasech jsme předváděli velmi dobré výkony. Mám velikou radost, že naši ďáblíci předvedou za zápas spousty individuálních dovedností, což je v přípravkových kategoriích gro, ale zároveň se už objevují i pohledné fotbalové akce, při kterých je zapotřebí kolektivní spolupráce.
Opravdu velikou radost mám z kreativity, kterou naši kluci a Natálka předvádějí.
Nemají žádnou šablonu toho, jak by se v jednotlivých situacích měli zachovat, ale řešení si hledají sami. Odměnou nám potom jsou nádherné fotbalové, kolektivní akce, které jsou v mnoha případech zakončeny góly.
Ačkoli se naši kluci a Natálka můžou tuto sezonu setkávat se staršími kluky ročník 2009 a děvčaty narozených dokonce roku 2008, nemám žádné obavy z toho, že by propadli fotbalově.
Je opravdu skvělé, že máme k dispozici 16 výkonnostně vyrovnaných dětí. Nepamatuji si, že bychom potkali tým, který by měl takto vyrovnané děti.
Většinou jak tomu bylo i první zápas v Řeporyjích, sehrajeme jedno velmi vyrovnané hřiště a druhé hřiště převálcujeme. To je důkazem o tom, že máme opravdu vyrovnaný tým a všichni se neustále zlepšují, což je pro nás vůbec to nejdůležitější, společně s radostí z fotbalu.
Velkou pochvalu mají všichni, kteří odehráli nedělní zápas s dívkami Sparty. Jednalo se nejspíš o jeden z nejtěžších zápasů za poslední dobu. Ačkoliv byly dívky větší, silnější a technicky velmi dobře vybavené, nenechali jsme se zastrašit a zápas jsme zvládli výborně. Vůle po vítězství byla opravdu veliká a přinesla nám nakonec vítězství 19:22.
Zároveň se nám podařilo postoupit v Ondrášovce cupu, kde jsme podávali taky velmi dobré výkony, za zmínku stojí například vítězství nad Admirou 3:0.
Tak jako vždycky bych chtěl poděkovat rodičům za vytvoření skvělé atmosféry při zápasech a spolupráci.
Zachovejme tedy stejný přístup, fanděme, povzbuzujme, chvalme a vše ostatní nechme na Ďáblících, kteří se nám odvděčí krásnou podívanou a radostí z fotbalu

Střelci gólů:

Jedno hřiště bylo vyrovnané, na druhém jsme měli výraznou převahu, a to i když jsme sestavu stáhli na 4 + 1.

--------------------------

2. kolo - 14.09.2019  SK Ďáblice – FK Loko Vltavín

Výsledek celkem: 28:16:-)

Výsledek 1. hřiště (u šaten):   14:11
Výsledek 2. hřiště:                  14:5
Sestava: Daník, Marťas, Maty, Vojta, Ondra D., JIrka, Láďa, David S., Kršyštof S., Ivan, Denis, Mára, Víťa, Lukáš
Střelci gólů: Daník 5, Vojta 3, Maty 2, Láďa 2, Jirka, Mára 5, Kryštof 3, Víťa 2, Denis, Ivan 4

Tak, jako ve většině v posledních zápasů, soupeř na jedno z hřišť (u šaten) nasadil silnější sestavu, zde se hrálo vyrovnané utkání (první poločas 4:5, druhý 10:6). Na druhém hřišti se v obou poločasech hrálo více či méně většinou na polovině soupeře, díky výborému brankáři Vltavínu jsme na tomto hřišti celkově vyhráli "jen" 14:5 (poločasy 5:2 a 9:3).

Vadou na kráse jinak hezkého utkání byl jen nezvládnutý emoční výlev jednoho z "fanoušků" hostů v prvním poločase, ke cti mu však může sloužit aspoň to, že se po zápase přišel omluvit. Disciplína rodičů - fanoušků a jejich sebeovládání při zápase, i když se nemusí vždy ztotožnit s tím, co se děje na hřišti, je pro zdravý psychický a sportovní vývin našich dětí totiž naprosto nezbytná, jsme proto rádi, že naši fanoušci - rodiče - slušně povzbuzují, vulgárně na nikoho nepokřikují, a nevystavují tak naše děti, ale i hráče soupeře, podobným stresujícím momentům. Za to velké díky!(Y)

---------------------------------------

3. kolo  - 22.09.2019   AC Sparta Praha dívky – SK Ďáblice

Výsledek celkem: 19:22:-)

Výsledek 1. hřiště (u kabin): 16:10  (poločasy 10:4 a 6:6)
Výsledek 2. hřiště: 3:12 (poločasy 1:5 a 2:7)
Sestava:   Maty, Marťas, Denis K., Lukáš, Mára, Míša, Ondra D., David S., Láďa, Daník, Natálka, Vojta, Víťa, Jirka + Míša K.

Zejména na hřišti blíž kabinám se hrálo hezké bojovné utkání, fyzická převaha sparťanských dívek byla znát.

-----------------------------------------------------

4. kolo - 28.09.2019   SK Ďáblice – Bohemians 1905 dívky

Výsledek celkem: 56:1:-)

Výsledek 1. hřiště (u kabin): 24:1
Výsledek 2. hřiště: 32:0
Sestava:

Na dívkách z Bohemky bylo znát, že řada z nich s fotbalem teprve začíná, utkání se vyvíjelo od začátku naprosto jednoznačně.

---------------------------------------------------

5. kolo - 06.10.2019  FK Zličín – SK Ďáblice

Výsledek celkem:  18:17:-(

Výsledek 1. hřiště (blíž kabinám): 9:4 (poločas 3:2)
Výsledek 2. hřiště (vzdálenější):  9:13 (poločas 5:5)
Sestava:
Střelci gólů: Míša 4, Mára 6, Ondra Š. 3, Maty, Ondra D. 3

Na vzdálenějším hřišti jsme většinu zápasu tvořili hru a měli převahu, neměli jsme však příliš štěstí v koncovce (jen v první čtvrtině jsme dali 4 tyče). Na druhém hřišti nám utekl konec 3. čtvrtiny, kdy jsme z ničeho nic přestali hrát a dostali snad 4 góly. V součtu obou hřišť tedy o jeden gól první prohra v ročníku, pokud započteme i zápasy z jarní soutěže, tak jsme soutěžní utkání prohráli po 12 vítězných zápasech v řadě.

------------------------------------------

6. kolo - 12.10.2019   SK Ďáblice – TJ Sokol Řepy

Výsledek celkem:  23:27:-(

Výsledek 1. hřiště (blíž kabinám): 9:14 (poločas 6:7)
Výsledek 2. hřiště (vzdálenější):  14:13 (poločas 10:8)
Sestava:

Ještě v poločase bylo utkání vyrovnané (16:15), ve druhém poločase se nám už tolik gólově nedařilo, důležité ale je, že řadu šancí na skórování jsme si vytvořili (zejména Ondra D. ;-)).

-----------------------------------------------

7. kolo - 20.10.2019   SK Střešovice – SK Ďáblice

Výsledek celkem:  29:17:-(

Výsledek 1. hřiště (blíž kabinám): 13:15
Výsledek 2. hřiště (vzdálenější):  16:2
Sestava:

Na hřišti blíž kabinám se hrál vyrovnaný zápas, v obou poločasech jsme vyhráli o gól.

Na vzdálenějším hřišti jsme se většinu zápasu proti hráčům soupeře (vesměs ročníku 2009) nedokázali prosadit.

--------------------------------------------------

8. kolo - 25.9.2019   FK Čechie Dubeč - SK Ďáblice

Výsledek celkem: 17:29:-)

Výsledek 1. hřiště (u kabin): 11:5 (poločasy 7:1 a 4:4)
Výsledek 2. hřiště: 6:24
Sestava:

Na hřišti u kabin byla znát fyzická převaha soupeře (je nutno pamatovat na to, že hrajeme soutěž, ve které nastupují hráči ročníků 2009 a 2010, přičemž v našem týmu jsou hráči pouze ročníků 2010 a 2011), projevující se v tom, jak soupeř rychle přistupoval k našim hráčům, jak důrazně se snažil naše hráče napadat a samozřejmě i v nasazení v osobních soubojích. Našim klukům trvalo téměř celý první poločas, než si na hru soupeře zvykli a i přes pár slziček se s ní smířili. Druhý pločas byl již z naší strany mnohem lepší, kluci se v důrazu v osobních soubojích soupeři vyrovnali.

Na druhém hřišti se od začátku do konce hra, i přes bolestivé Natálčino zranění, vyíjela jednoznačně v náš prospěch.

-----------------------------------------------------------

9. kolo - 03.11.2019   FK Dukla Praha dívky – SK Ďáblice

Výsledek celkem: 18:28:-)

Výsledek 1. hřiště (blíž hlavní tribuně): 7:10
Výsledek 2. hřiště: 11:18
Sestava:

Radost nám udělala Natálka, holkám Dukly (ročníky 2008 a 2009) dala hattrick!

------------------------------------------------------------

10. kolo
09.11.2019
 SK Čechie Smíchov – SK Ďáblice

Výsledek celkem: 38:6:-(

Výsledek 1. hřiště (blíž ragby): 17:6 (poločasy 8:4 a 11:2)
Výsledek 2. hřiště: 19:0 (poločasy 5:0 a 14:0)
Sestava:

Hra se silným soupeřem na blátivém hřišti nám nešla. První polovina utkání byla ještě docela dobrá, v druhé části jsme už soupeři nestačili.

Sestava:

Do utkání jsme vstoupili s přehnaným respektem k soupeři, zejména na začátku zápasu jsme soupeře na obou hřištích nechali dělat, co chtěl, nechali jsme mu příliš prostoru, jako bychom se hráčů Hrdlořez báli (první čtvrtiny skončiy 0:3 a 0:6). Asi se naši báli o krky....:-) V určitých fázích utkání jsme se však přesvědčili, že i s tímto soupeřem se dá hrát vyrovnaný zápas (druhé poločasy skončily 4:6 a 4:11), za to, že jsme to nezabalili, patří našim Ďáblíkům dík a uznání.